fbpx

Biometrinių duomenų atpažinimas

Biometriniai skaitytuvai – tai įrenginiai skirti žmogaus atpažinimui pagal piršto atspaudą, akies rainelę ar veido formą. Šie skaitytuvai pasižymi itin dideliu patikimumu.

Atpažinimas pagal biometrinius duomenis remiasi unikalia žmogaus charakteristine informacija. Šiuo metu pasaulyje aktyviai naudojamos kelios biometrinių duomenų atpažinimu besiremiančios sistemos – atpažinimas pagal piršto atspaudą, akies rainelę ar veido formą.

nSoft gali pasiūlyti šių biometrinių skaitytuvų integravimą į praėjimo kontrolės sistemas. Tokios priemonės užtikrina beveik šimtaprocentinį identifikavimo efektyvumą, kurio reikia, kai norima pasiekti maksimalų tikslumą, užtikrinti sukčiavimo prevenciją, pasitaikančią tiek tarp sporto klubų, baseinų, vandens parkų ar kitokių pramogų objektų, tiek tarp įmonių personalo patekant į darbovietės patalpas ir atsižymint darbo laiką ir/ar pabaigą. Tokiu būdu išvengiama pajamų netekimo, padidėja sukčiavimo prevencija ir saugumas.

Ilgalaikėje perspektyvoje biometrinės atpažinimo priemonės įgyja pranašumą prieš RFID technologiją ne vien dėl savo patikimumo, bet ir dėl mažesnių kaštų – nereikia naujų RFID kortelių, žetonų. Dėl šių priežasčių supaprastėja ir pagreitėja lankytojų aptarnavimas, kartu sumažindamas išlaidas žmogiškiesiems ištekliams.

Galime pasiūlyti žemiau nurodytų skaitytuvų tipų:

pirstu skaitytuvas

Pirštų atspaudų skaitytuvai

Pasaulyje sparčiai populiarėjantys ir aktyviai naudojami biometriniai skaitytuvai – šiuo metu neabejotinai pati saugiausia identifikavimo priemonė kontroliuojant savo lankytojus ir personalą kartu užtikrinant maksimaliai aukštą saugumo lygį.

Veido atpažinimo skaitytuvai

Naujos kartos vartotojo atpažinimo technologija remiasi unikalia kiekvieno žmogaus veido forma. Pirmiausiai filmuojamas žmogaus veidas, tada atrenkamos kelios nuotraukos, pagal kurias padaromas veido atpažinimo modelis, kuris įvedamas į duomenų bazę, priskiriant prie tam tikro subjekto. Kitų apsilankymų metu šis ar kitas subjektas per kelias sekundes būna identifikuojamas. Toks atpažinimas nereikalauja jokių papildomų kortelių, žetonų ar […]

Akies rainelės skaitytuvai

Akių rainelės atpažinimas yra automatizuotas biometrinis atpažinimo metodas. Jis remiasi matematine atpažinimo modelių technika iš nuotraukų, paimtų darant vaizdo įrašą, kuriame užfiksuojamos asmenų akies rainelės, turinčios unikalias savybes ir atpažįstamos iš tam tikro nuotolio. Naudojant specialias kameras ir infraraudonuosius spindulius, gaunamas detalus akies rainelės vaizdas, kuris priskiriamas subjektui ir vėliau operatyviai identifikuojamas. Ši technologija yra […]